Palírna Kavalan představila první novou whisky roku 2019

První globální vydání palírny Kavalan v roce 2019 se představilo v barech a na regálech na Tchaj-wanu, celosvětové zavedení bude následovat. Concertmaster Sherry Finish palírny Kavalan se 40% obsahem alkoholu je druhou whisky řady Concertmaster, která zraje dvojnásobně v nejlepších španělských sudech Sherry po zrání ve zvláštních předurčených sudech palírny.

Generální ředitel palírny Kavalan pan Lee popsal whisky jako vysoce elegantní, bohatou a hedvábně hladkou, s tóny tmavého suchého ovoce a lahodnou ořechovostí. Řekl, že nově otevřený Kavalan Whisky Bar v Taipei vytvořil pro představení whisky Concertmaster Sherry Finish speciální koktejl. „Koktejl je založen na kultovním nápoji Bond Vesper Martini. Náš barman Shane Lin nahradil vodku v originálním receptu whisky Concertmaster Sherry Finish. To koktejlu dodává ovocnost, hloubku a strukturu,“ řekl pan Lee.

Lin byl inspirován čistým, ryzím a komplexním profilem nové whisky. Koktejl, který vytvořil, je vytříbený a osvěžující. Jeho název „Long Story Short“ označuje účinnost koktejlu. Přesně to, co byste očekávali od nápoje ovlivněného agentem 007.

Koktejl „Long Story Short“

30 ml Kavalan Concertmaster Sherry Finish

15 ml Kavalan Gin

15 ml Cocchi Americano

15 ml Extra suchý vermut Noilly Prat

Ozdoba citrónovou kůrou (twist)

Mistr míchač Ian Chang řekl, že whisky Concertmaster Sherry Finish prošla procesem stárnutí ve dvou fázích. První fáze dlouhého zrání ve vysoce kvalitních náplňových sudech z amerického dubu umožňuje rozvíjet čistotu a ovocnost charakteristickou pro palírnu Kavalan, zatímco whisky propůjčuje její jemnou vůni.

Druhá fáze zahrnuje dozrávání v amerických dubových sudech s kořením Sherry, které whisky dodává komplexnost vrstev a dále vytahuje hloubku chutí umožněných jedinečným subtropickým klimatem na Tchaj-wanu. „Stejně jako u naší první whisky Concertmaster dozrávání v Sherry sudech zjemňuje chutě, dodává hloubku a více vrstev a dává whisky neuvěřitelnou jemnost,“ řekl pan Chang.

První whisky řady Concertmaster dozrává v sudech portugalského rubínového portského. „Koncertmistr“ je vedoucím orchestrálním houslistou a ctí se jako nejtalentovanější hudebník na jevišti. Řada whisky Concertmaster palírny Kavalan odborně mísí a ladí aromata a příchutě ve své whisky a vytváří tak nedefinovatelnou hloubku a rovnováhu.

Ochutnávka whisky Concertmaster Sherry Finish

Barva: Bledá meruňka

V zápachu: Začíná jemným buketem sladké vanilky a karamely doprovázené v pozadí jemnou, hedvábnou čokoládou a vrstvami cr?me br?lée. Je uspokojivě komplexní, s bohatou příchutí zralého tmavého ovoce a ořechovostí vlašského ořechu a mandlí pokračující na jazyku.

Na patře: Komplexní a hustý pocit v ústech, kterému dominuje dávka výrazné chuti této řady – svůdně svěží tropické ovoce – elegantně vyvážená a dlouhá na finiši.

O palírně Kavalan Distillery

Palírna Kavalan v okrese I-lan je na Tchaj-wanu průkopníkem umění single malt whisky od roku 2005. Whisky Kavalan zraje v intenzivní vlhkosti a horku a k její kvalitě přispívají také mořské a horské vánky a pramenitá voda ze Sněžné hory, jež společně přispívají k charakteristické krémovitosti whisky Kavalan. Palírna se jmenuje po starém označení pro okres I-lan a využívá čtyřicetileté zkušenosti své mateřské společnosti King Car Group v oblasti výroby nápojů. Získala již více než 360 zlatých nebo vyšších ocenění na nejkonkurenčněji obsazených soutěžích v oboru a je dostupná ve více než 70 zemích. Více informací na www.kavalanwhisky.com