Jedno perníkové těsto lze použít i na tři různé moučníky

Máte chuť na změnu, ale bojíte se velkého experimentování? Potom vsaďte na léta a lidmi osvědčenou klasiku, krabicový perník Vitana. Vonní stejně krásně jako domácí, je nadýchaný, ale výhodou je, že celá příprava i s pečením zabere maximálně hodinu. Nejčastěji se perník připravuje jako klasický litý řez s polevou, či s povidly. Pokud zrovna máte větší chuť na bábovku, nebojte se perníkovou směs nalít do bábovkové formy. Výsledek bude perfektní. Variací na perník je hned několik, přinášíme vám pár tipů.

Perníková bábovka s šípky

Na klasickou formu na bábovky vám vystačí jedna krabice perníkové směsi Vitana. Pro ozvláštnění přidejte nasekané šípky, které jsou plné vitamínu C.

Ovocný perníkový koláč s tvarohem

Tvarohová náplň:
250 g polotučného tvarohu
1 vejce           
1 ks vanilkového cukru Vitana          
50 g cukru krupice

Kulatou formu vymažte máslem, vysypejte hrubou mouku a třetinu rozmíchané perníkové směsi nalijte na dno.  Přidejte hotovou tvarohovou náplň a sezónní ovoce. K perníku se například skvěle hodí blumy.

Perníkové muffiny s citronovou polevou

Muffiny mají jednu velkou výhodu – jsou rozdělené na porce, takže pokud pospícháte, jednoduše vezmete kus a můžete běžet do práce, školy, na výlet. Na dvanáct kousků opět vystačí jedna krabice perníkové směsi Vitana. Upečené muffiny je dobré ještě něčím ozdobit, třeba citronovou polevou.

Produktové tipy:

Tradiční směs na perník Vitana Jste se začátkem školního roku zase v poklusu, ale rádi byste rodině upekli něco sladkého? Potom sáhněte po voňavé perníkové směsi od Vitany. Stačí přidat jen tři ingredience: vodu, vejce a olej. Zároveň ze směsi můžete vykouzlit různé tvary moučníků. Od chlebíčku až po bábovku s polevou.

Poleva citronová 
Hledáte způsob, jak ozvláštnit klasické řezy a bábovky? Potom zkuste citrónovou polevu od Vitany. Perfektně se hodí k perníku, makovci či na dezerty z lesního ovoce. Jeden sáček bohatě vystačí na celý plech. Lze použít i na zdobení sušenek včetně vánočních perníčků.

Vanilkový cukr

Vanilkový cukr je nezbytnou součástí celé škály moučníků a krémů, ale třeba také vánočního sladkého pečiva. Plusovým bodem vanilkového cukru od Vitany je, že jako jeden z mála dostupných na tuzemském trhu obsahuje pravou vanilku, a ne pouze vanilínové aroma.